Sekcija Klic živali

sekcijamladihtdbovec@gmail.com

Vodja sekcije: Bartol Nataša
Tajnik: Minka Razpet

V šolskem letu 1998/99 je pričel s svojim delovanjem Turistični podmladek OŠ Bovec, marca 2004 pa je bila ustanovljena Sekcija Mladih TD Bovec. Od vsega začetka je njihova mentorica Nataša Bartol. Sekcija je razdeljena v 4 skupine: turistični krožek VVE Bovec, turistični podmladek OŠ Bovec 1. triada in 2. triada ter mladinci.

Sekcija Mladih TD Bovec vsako leto pripravlja čistilne akcije, velikonočne in Miklavževe ustvarjalne delavnice in Miklavžev bazar. Otroci so ustvarili kolekcijo spominkov oz.blagovno znamko W'ca 'z B'ca, ki jo je jeseni 2009 Sekcija zaščitila na Uradu RS za intelektualno lastnino. Sodelujejo pa tudi na festivalu Turizmu pomaga lastna glava (TPLG). Za svoj največji dosežek štejejo projekt izgradnje otroškega igrišča, saj je denar zanj zbral ravno turistični podmladek z mnogimi akcijami. Velik dosežek je bil tudi da je Občina Bovec leta 2002 turističnemu podmladku dodelila denarno nagrado.

Festivala TPLG se je turistični podmladek OŠ Bovec doslej udeležil že sedemkrat in vsakokrat požel velike uspehe. Iz vsake projektne naloge je nastal tudi izdelek, na katerega so člani upravičeno ponosni.

S prvim projektom Bovec – moj turistični kraj je nastal prvi turistični prospekt. Na drugem festivalu so v okviru projekta Dobrote na Bovškem zbrali recepte in pripravili jedilni list, ki spodbuja gostince k bogatejši ponudbi bovških jedi. Ob delu za tretjo nalogo Čopič in platno, Rene Čopi in panjske končnice je nastal koledar So bili in so veliki ljudje na Bovškem. Z nalogo Počitniško naselje Žarek, ki govori o prenovi bovške vojašnice, so postali regionalni prvaki in dosegli drugo mesto na državnem tekmovanju TPLG, odnesli pa so tudi zlato priznanje za najboljšega igralca. Vsebino Etnološka tematska pot so načrtovali s pomočjo LTO Bovec in z njo ponovno dosegli 1. mesto na regionalnem festivalu, na državnem pa tretje in prejeli posebno zlato priznanje za najboljšo razstavo. Na jubilejnem 20. festivalu TPLG se je zgodba ponovno ponovila z nalogo Združeni k uspehu - Sekcija Mladih TD Bovec. Le-ta festival pa je bil za sekcijo nekaj posebnega, saj so državni festival v sodelovanju z OŠ Bovec, Občino Bovec, LTO Bovec in Turistično zvezo Slovenije gostili prav v Bovcu. Z nalogo Na kolo za zdravo telo v deželo Bavšare, škratov in Zlatoroga je turistični podmladek izdelal tri kolesarske poti in zgibanke za vsako pot. Poudarek je predvsem v vodah, ki jih lahko na različne načine uživamo ob teh poteh.Tudi tokrat so na regionalnem festivalu prejeli zlato priznanje, tokrat za najboljšo stojnico.

Junija 2009 je turistični podmladek obeležil 10 obletnico svojega delovanja, kakor tudi 5 obletnico Sekcija Mladih TD Bovec.

Delo turističnega podmladka je zaradi njihove aktivnosti močno čutiti tudi v kraju samem. Vsakega obiskovalca Bovca v izložbenih oknih presenetijo izdelki, ki jih tematsko pripravijo »podmladkarji«. Največ pa šteje to, da so mladi začutili, da je bodočnost kraja v razvoju turizma. To dejstvo je velik prispevek k »našemu turističnemu jutri«.

Program dela:

2. april 2019