Spominski ali rojstno dnevni koledar je nastal kot trajni spomin na dobrodelno prodajno razstavo »Ducat podob Svitnjaka«, ki so ga članice turističnega krožka pripravile skupaj z zunanjimi sodelavci za potrebe projektne naloge 32. festivala Turizmu pomaga lastna glava z naslovom »Kultura in turizem« v šolskem letu 2017-18. Izkupiček prodanih fotografij avtorice Jelke Kašca je prispevek k postavitvi spomenika umrlim civilistom v 1. svetovni vojni ob stoletnici konca vojne.

Koledar pa je lahko darilo domačinom, da ohranijo spomin na svojo kulturno dediščino, turistom, da spoznajo bovško kulturno in naravno dediščino, in prijateljem, da vanj beležijo rojstne dneve svojcev, prijateljev ali druge posebne dogodke. Tudi mi smo vanj zabeležili zaključek 1. svetovne vojne in prvo razstavo Jelke Kašca.

Člani Sekcije mladih TD Bovec se zahvaljujemo vsem sodelujočim in upamo, da bo v vašem koledarju zapisanih veliko lepih in srečnih dogodkov.

Koledar lahko naročite na sekcijamladihtdbovec@gmail.com

Cena koledarje: 15€ + poštnina